Váš prehliadač nepodporuje Javascript

Štandard bytov

Bytové jednotky budú dokončené v kvalitnom štandarde s použitím nadštandardných a vkusných výrobkov od renomovaných značiek.

Pri dotváraní povrchových úprav kúpeľní a toaliet sa môžu budúci majitelia rozhodnúť medzi dvoma vkusnými farebnými variantmi. K dispozícii sú dlažby a obklady v teplejších béžových alebo naopak studených sivo-bielych odtieňoch renomovanej značky Villeroy&Boch, ktorá o kvalite a premyslenom dizajne svojich produktov presviedča už skoro 300 rokov.

Štandard "A"

Villeroy & Boch Lobby
Farba: Greige
Povrchová úprava: matt
Rozmer:
597 x 597 x 10 mm

Villeroy & Boch Lobby
Farba:
Creme
Povrchová úprava:
matt
Rozmer:
297 x 597 x 10 mm

Štandard "B"

Villeroy & Boch X-Plane
Farba: Anthracite
Povrchová úprava: matt
Rozmer:
597 x 597 x 10 mm

Villeroy & Boch Lobby
Farba:
White
Povrchová úprava:
matt
Rozmer:
297 x 597 x 10 mm

Zariadenie kúpeľne a toalety

Z dielne toho istého výrobcu pochádza aj sanita, zahŕňa umývadlo, WC misy vybavené doskami s užitočným pomalým sklápaním a splachovacie platne. Vane budú dodané v značke KALDEWEI Eurowa. Vzhľad hygienických priestorov ešte doladia elegantné nemecké batérie Grohe.

Splachovacia platňa

Villeroy & Boch
253 x 145 mm

Toaleta

Villeroy & Boch
370 x 530 mm

Doska na sedenie s pomalým sklápaním

Villeroy & Boch

Umývadlo - toaleta

Villeroy & Boch O.Novo
360 x 250 mm

Batéria umývadlová

Grohe BauLoop
23337000

Umývadlo - kúpeľňa

Villeroy & Boch O.Novo
600 x 460 mm

Vaňa

KALDEWEI EUROWA
1700 x 700 mm plech

Batéria vaňová

Grohe BauLoop
23341000

Interiérové dvere

Kvalitu z Nemecka prinesú do bytového domu aj ďalšie prvky, do ponuky patria interiérové dvere, vo verzii plné alebo presklené vyhotovené v dvoch farebných dekoroch z dosiek Egger, spolu s nášľapnou vrstvou podláh v obytných miestnostiach a kuchyni vyskladanou z 8 mm laminátových parkiet rovnakej značky.

EKO

Silver

Presklenné

Plné

Presklenné

Plné

Egger EPL 35 dub bardolino

Egger EPL 154 dub asgil svetlý

Štandard bytu a bytového domu Pri rybníku

Opis štandardnej stavebnej realizácie bytového domu, bytov a nebytových priestorov v bytovom dome a prehľad ich vybavenia v stave Dokončený byt.

Hmotné a urbanistické členenie objektu

Urbanistické riešenie rešpektuje v maximálnejmožnej miere danú situáciu v danej lokalite, pričom navrhovaná  výstavbanadväzuje na okolitú zástavbu, ktorá je charakteru bytových domov. Zástavba má horizontálnycharakter zvýraznený aj vo farbách a pohľadoch so snahou pôsobiť bodovo (nieplošne) v danej lokalite.

Konštrukčný systém stavby

1

Nosný systém budovy

Základy sú navrhnuté hlbinné na šachtových piliéroch o priemere 600 a 900 mm. Navrchu šachtových pilierov bude železobetónový rošt pod nosnými stenami. Nadzemné podlažia budú vymurované z tehál o hrúbke 250-300 mm tvorené kombináciou zo železobetónových  stropov.

2

Vnútorné medzibytové priečky

Obvodové výplňové murivá na 1 a/až 4.NP sú navrhnuté z tehál o hrúbke 300 mm. Medzibytové steny a steny medzi bytmi komunikačnou chodbou sú navrhnuté z akustickej tehly o hrúbke 250mm, ktorá spĺňa normu STN o zvukovej nepriezvučnosti.

3

Vnútorné priečky

Vnútorné deliace steny sú navrhnuté z dvoj-vrstvového sadrokartónového plášťa spolu s minerálnou zvukovou izoláciou o hrúbke 100-150 mm.

4

Svetlá výška v bytoch

Svetlá výška obytných miestností bude min. 2600 -2630 mm.

5

Zatepľovací systém

Z hľadiskatepelno-izolačných vlastností obvodového plášťa bude použitýzatepľovací systém z fasádnehopolystyrénu o hrúbke 150 mm.Tepelná izolácia strechy je navrhnutá z EPS-S o celkovejhrúbke 270 – 510 mm.

Stavebné prvky

1

Vstupné dvere do bytov

Bezpečnostné protipožiarne s požiarnou odolnosťou EW30 D3 s rozmermi 900/1970mm, viacbodové uzamykanie osadené do oceľovej zárubne.

2

Interiérové dvere v byte

Súčasťou vybavenia sú bytové interiérové dvere.

3

Keramické dlažby a obklady

Finálne nášľapné vrstvy sú súčasťou vybavenia bytov (kúpeľňa, WC, balkón).

4

Laminátové podlahy

V obytných miestnostiach je betónový poter s finálnou povrchovou úpravou. Finálnu povrchovú úpravu v obytných miestnostiach tvorí laminátová podlaha AC4, 8mm a v chodbe je dlažba.

5

Zariaďovacie predmety a vybavenie kuchyne

Súčasťou vybavenia sú zariaďovacie predmety. Prívod studenej a teplej vody je realizovaný pripojovacím potrubím zo spoločnej stupačky privedený do priestoru kúpeľne, WC a kuchyne konkrétneho bytu. Ukončený bude podružným meraním v konkrétnom byte. Individuálne meranie spotreby vody meračmi umiestnenými v byte v inštalačných šachtách.

6

Kuchynská linka

Kuchynská linka a zabudované spotrebiče nie sú súčasťou vybavenia. Rozvody studenej, teplej úžitkovej vody a kanalizácie sú prividené do priestoru kuchyne konkrétneho bytu. V mieste prípravy pre kuchynskú linku sú vyvedené zásuvky 230 V a prívod 400 V pre pripojenie kuchynských elektrospotrebičov.

7

Okenné konštrukcie, zasklené steny

Výplne otvorov - plastový 6-komorový profil. Zasklenie: tepelno-izolačné trojsklo.
Farba: biela a hnedá.
Vetranie bude zabezpečené akustickou vetracou mriežkou, ktorá dokonale vyvetrá byt a zároveň zabráni prenikaniu hluku z hlavnej cesty.

8

Povrchové úpravy vnútorných stien a stropov

Úprava povrchu stien bytov:
Steny WC budú obložené keramickým obkladom do výšky 1500mm a v kúpeľni do výšky min. 2100mm a štukovou omietkou. 2x nabielo vymaľované miesta kde sa neuvažuje s obkladom.
Ostatné obytné miestnosti bytu a stropy sú omietnuté štukovou omietkou + 2x interiérová biela maľba.

9

Balkóny

Nášľapná vrstva balkónov je riešená mrazuvzdornou protišmykovou dlažbou. Kovová konštrukcia zábradlia bude s výplňou priepustnosti do 20%.

10

Vykurovací systém

Ako zdroj tepla a teplej úžitkovej vody je navrhnutá výmenníková stanica, ktorá bude umiestnená na 1. nadzemnom podlaží. Bytová časť bude vykurovaná konvenčným sálavým vykurovaním v obytných miestnostiach a v kúpeľni bude vykurovací rebrík. Reguláciu teploty v jednotlivých miestnostiach budú umožňovať termostatické hlavice.

11

Silnoprúdové inštalácie

Bytový dom bude napojený z novovybudovaných rozvodových skríň ER1 a ER2, umiestnených na vonkajšej stene bytového domu. Jednotlivé byty budú napájané z elektromerových rozvádzačov pomocou káblov CYKY, ktoré budú vedené cez stupačku a ukončené budú na hlavných vypínačoch. Súčasťou silnoprúdových rozvodov je aj elektroinštalácia spoločných priestorov, VZT zariadení výmenníkovej stanice a zásuvkových a svetelných okruhov.

12

Slaboprúdové rozvody

V jednotlivých bytoch v obývacej izbe bude optická zásuvka od dodávateľa Telecom a.s. Komunikáciu medzi bytom a vstupnými vchodovými dverami bude umožňovať domáci audio vrátnik, ktorý bude umiestnený pri vstupných dverách bytu.

13

Parkovanie

Celkovo je navrhnutých 38 parkovacích miest. Vonkajšie parkovacie miesta pri bytovom dome budú v súkromnom vlastníctve, zhotovené zo zámkovej dlažby. Príjazdová komunikácia bude zhotovená z asfaltu.

14

Vzduchotechnika

Odvetranie priestorov kúpeľní a WC je zabezpečené odsávacími nástennými ventilátormi do vzduchotechnického potrubia. V kuchyni je možné osadiť digestor s vývodom do vzduchotechnického potrubia.

15

Zdravotechnika

Závesné WC s doskou, poklopom a zabudovanou nádržkou. Umývadlo so stojankovou batériou a sifónom.

16

Spoločné priestory na bytových podlažiach

Podlaha na chodbách a schodiskách v prevedení finálnej povrchovej úpravy (dlažba). Na stenách omietka a biela maľba. Na stropoch budú umiestnené svietidlá a núdzové osvetlenie.

17

Vstup

Hliníkové vstupné dvere s izolačným trojsklom a čistiacou rohožou. Poštové schránky a audio vrátnik pre byty pri vstupe do objektu.